کشتارگاه

دستگاه تمیز کردن مرغ

کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان با ظرفیت 2000 قطعه در سال 1375 احداث و راه اندازی شد است.نظر به این که شهرستان های مجاور این شهرستان فاقد کشتارگاه صنعتی طیور می باشند،گوشت سفید این شهرستان ها از این تعاونی تامین می شود.تجربه 20 ساله این مجموعه نشان از ظرفیت بالای تولید گوشت سفید و مرغ زنده را در این شهرستان دارد و مدیران این واحد تولیدی را مجاب به تکمیل و تجهیز واحد های جانی کشتارگاه از جمله سیستم برودتی سردخانه ای، پخت ضایعات،سیستم تصفیه فاضلاب و … توسعه خط کشتار از 2000 قطعه به 4000 قطعه در ساعت داشته است و اکنون نیز این واحد تولیدی به مددو یاری زنجیره تولید گوشت مرغ شهرستان در امده است و خوشبختانه دومین زنجیره تولید گوشت مرغ استان خراسان رضوی را تشکیل داده است و ما امروز افتخار داریم که شرکت تعاونی مرغداران متشکل گناباد مالک و مدیر سه حلقه تولیدی (کارخانه خوراک طیور متشکل-کشتارگاه صنعتی طیور و تعداد بیش از 50 واحد تولیدی مرغ گوشتی با ظرفیت (1000000)قطعه جوجه در شهرستان گناباد می باشد و توانسته است با این استعداد و توانایی که دارد گامی بزرگ در جهت رشد و توسعه صنعت طیور و تولید ناخالص ملی کشور گام بردارداین کشتارگاه با بهره گیری از بهترین و به روزترین تکنولوژی امکان ارائه کیفیت متفاوتی از مرغ کشتار شده با رعایت شرایط کامل بهداشتی را برای مصرف کننده فراهم ساخته است.

قطعه بندی، عمل آوری و بسته بندی: پس از ذبح حلال، تجهیزات کشتار شرکت متشکل ، این امکان را بوجود آورده است تا محصولات فرآوری و قطعه بندی شده مرغ در دمای مناسب و توسط سردخانه قدرتمند، ذخیره سازی شوند.

همچنین برای مصرف کننده این اطمینان حاصل می شود که محصولات خود را در شرایط ایده آل توزیع دریافت نماید. برنامه های سختگیرانه بهداشتی، پاکیزه سازی و ضد عفونی به ما اجازه می دهد تا از عمر مفید و طولانی مدت محصولات اطمینان حاصل کنیم. اطمینان فوق توسط آزمایشگاه کشتارگاه بطور مداوم کنترل می گردد.

پس از سرد شدن مرغ کشتار شده، محصول دارای سه مقصد می باشد:

لاشه، که در فرم های مختلف برای بازار بسته بندی شده است.

قطعات لاشه، با حفظ زنجیره سرد، مرغ به قطعات مختلف تقسیم و در بسته بندی های متفاوت به بازار عرضه می شود.

بیش فرآوری محصولات، با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی بیش فرآوری گوشت مرغ و تحت شرایط مناسب برودتی و بهداشتی، این محصولات تهیه و به بازارهای هدف خود ارسال می شود.

توزیع و پخش: گروه متشکل دارای ساختار کنترل شده و مناسب پخش برای تمام محصولات است. تمامی محصولات تازه و به سرعت بدست مصرف کننده می رسند. همچنین با استفاده از بهترین تجهیزات ردیابی این امکان برای شرکت بوجود آمده است تا تمامی مراحل پخش و توزیع را تحت کنترل و نظارت خود داشته باشد و بدین طریق محصولات با بالاترین کیفیت بهداشتی و غذایی بدست مصرف کننده می رسد. همچنین محصولات شرکت به خارج از ایران نیز صادر می گردد.

گروه محصولات شرکت متشکل در یک حلقه بهم پیوسته و بطور کاملا عمودی تولید می شوند و این امکان را فراهم می کند تا کل چرخه تولید تحت کنترل باشد. از پرورش مرغ گوشتی تا کشتار، قطعه بندی و حمل و نقل را می توان در هر لحظه از تولید ردیابی کرد. ردیابی محصول در هر مرحله، امکان افزایش کیفیت و سلامت آنرا برای مصرف کننده ایجاد می نماید

دریافت گواهی های ایزو

مفهوم iso

سازمان بین المللی استاندارد (ISO (International Organization for standard به منظور یکپارچه سازی و تدوین استانداردهای بین المللی در سال 1926 در ژنو تاسیس گردید. هدف این سازمان ایجاد قوانین، قواعد و معیارهایی است که بر اساس آن ها بتوان امور مربوط به سازمان ها و شرکت ها را بررسی، مطالعه و مقایسه کرد.
این سازمان شامل کمیته های فنی مختلف می باشد. این کمیته ها از اصناف مختلف به وجود آمده است که وظیفه دارند موضوعات مربوط به حوزه خود را که در آن ها ضرورتی برای تعیین و تنظیم قوانین مختلف وجود دارد شناسایی و بررسی نمایند. پس از بررسی اعضای کمیته های فنی، پیش نویس استانداردها تولید و پس از بازبینی و اصلاحیات مختلف به صورت استانداردهای بین المللی در می آید.
نیاز به استانداردها و قوانین

چرایی نیاز به تدوین و برقراری استانداردها پاسخی کاملا واضح دارد. امروزه پیشرفت و بهبود کیفیت در ارائه خدمات و محصولات نقش مهمی در موفقیت یک سازمان ایفا می کند. رقابت در جلب نظر مشتری، باعث شده است که سازمان ها و شرکت ها به فکر بهبود کیفیت و مدیریت منابع و اصلاح گردش کارها بیفتند.
در این راستا، برای بررسی نحوه کار، دستورالعمل ها و چرخه های موجود در سازمان های مختلف و قیاس آن ها، وجود استانداردهای مربوطه و تدوین قوانین نیازی ضروریست. چرا که بر اساس این چهارچوب ها می توان به نتیجه صریح تر و صحیح تری دست یافت.

استانداردهای ایزو و استانداردهای کیفیت

استانداردهای ایزو مقوله ای مجزا از استانداردهای کیفیت دارند. استانداردهای ایزو (استانداردهای تضمین کیفیت) مربوط به کیفیت یک سازمان یا شرکت هستند و به محصول تولیدی آن مربوط نیستند بلکه مربوط به عوامل تاثیر گذار بر کیفیت هستند و شامل کیفیت در فرآیندهای مختلف اجرایی در سازمان مانند طراحی، تولید و … می باشد. در حقیقت این استانداردها رهنمودهایی برای اصلاح و پیشرفت روند انجام فرآیندها در همه ابعاد شرکت و یا سازمان هستند.
استاندارد محصول (کیفیت محصول) بیان کننده حداقل مشخصه های فنی لازم برای کیفیت یک محصول است. به عنوان مثال این گونه استانداردها تعیین کننده حداقل استحکام، دوام، ابعاد و … برای یک محصول با کیفیت است.

ISO 9001:2008 (استاندارد سیستم مدیریت کیفیت)

استاندارد ISO 9001 بیان کننده مبانی سیستم مدیریت کیفیت است که در سال های متمادی پس از تدوین آن، با توجه به نیازسنجی ها و بررسی های مختلف، دستخوش ویرایش های مختلف شد. استانداردهای ISO 9000:2000 ، ISO 9001:2000 ، ISO 9004:2000 و بالاخره درسال 2008 ویرایش چهارم آن تحت عنوان استاندارد ISO 9002:2008 ایجاد شد. در نمودار زیر ساختار استاندارد ISO 9001:2008 نمایش داده شده است.

مزایای ISO 9001:2008

بر اساس قوانین و قواعد ساکن بر این استاندارد، در صورتی که سازمان یا شرکتی موفق به کسب گواهینامه استاندارد شود، خود به خود از مزایای برقراری این استاندارد بر عملکردهای خود بهره می گیرد.

  • برقراری حس اطمینان در میان مشتریان
  • کنترل بیشتر و منضبط بر فرآیندهای سازمان
  • ارتقا روابط درون سازمانی
  • اصلاح خطاها و پیشگیری از آن ها
  • افزایش بهره وری از سیستم
  • شناخت مسیرهای ممکن برای بهبود انجام فرآیندها
  • جلوگیری از چندباره کاری ها و اتلاف زمان و هزینه
  • رضایت مشتری و کاهش شکایات و …

که این تعاونی توانست 4 گواهی ایزو را کسب نماید

دریافت گواهی حلال

موسسه جهانی حلال در سال 2007 به منظور گسترش فرهنگ حلال تاسیس شد و پس از تصویب استاندارد غذای حلال توسط سازمان همکاریهای اسلامی در سال 2010 فعالیت های خود را به بخش های جدیدی از تبیین “علم حلال“، “مقررات حلال” و “اخلاق حرفه ای حلال” توسعه بخشید.

سازمان همکاری های اسلامی در برگیرنده 57 کشور عضو می باشد که در آنها یا اکثریت مردم یا اقلیت قابل توجهی از مسلمانان تشکیل می شود. درخانواده سازمان، موسسات مختلفی مشغول فعالیت هستند که می توان به برخی از آنها مانند بانک توسعه اسلامی، اتاق بازرگانی وصنایع اسلامی و مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی اشاره نمود.

 موسسه جهانی حلال وابسته به مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی می باشد و فعالیت های خود را در زمینه “فرهنگ سازی حلال”، “استاندارد سازی حلال“، “مقررات سازی حلال”، “ساختار سازی حلال” و “تجاری سازی حلال” در بخش های غذایی، دارویی، آرایشی- بهداشتی، پوشاک و خدمات حلال برنامه ریزی کرده است.

موسسه جهانی حلال دارای دو کمیته فقهی و علمی است که موسسه را در امر مبانی حلال از نظر انطباق با موازین شرعی و روش های علمی کمک می نمایند. در بعد اداری و تجاری نیز این دو نهاد دیگر به نام “انجمن دارندگان نشان حلال” و “کنسرسیوم حلال” خدمات خود را در زمینه تدوین مقررات و استاندارد های حلال به موسسه ارائه می نمایند که این تعاونی توانست در سال 1394 کواهی و مجوز حلال را کسب نماید.

1- ساخت انبار 1000 تنی ذخیره دان در سال 1384

2- ساخت وراه اندازی کارخانه خوراک وکنسانتره با ظرفیت 80 تن در روزدر سالهای 1388-1389 که علاوه برتامین نیاز اعضاء نیاز تعدادی از مرغداران غیر عضو شهرستان را نیز تامین می نماید .

3- خرید تعداد 931 سهم از کشتارگاه سفید گوشت خراسان رضوی .

4- ساخت دفتر شرکت تعاونی به مساحت 250 متر مربع در سه طبقه در حاشیه بلوار معلم .

5- مشارکت در ساخت کشتارگاه طیور ققنوس بجستان .

6- خرید دو باب مغازه ویک باب  مغازهاجارهایدربازارمیوهوترهبارومواد پروتئنی  ولیعصر درمحدوده میدان امام حسینبه خواجه ربیع درمشهد

7- خریداری چاه کشاورزی وکلیه عرصه وزمینهای مربوطه از  آقای علیزاده که در مجاورت کشتارگاه قرار داشت  جهت تامین بخشی ازآب مصرفی وهمچنین استفاده از زمین آن جهت ساخت سردخانه

شرکت تعاونی مرغداران متشکل با مدیریت قوی وهمکاری بالای اعضاء تاکنون افتخارات زیادی را کسب نموده که به تعدادی از آنها اشاره می شود.

1-     تعاونی برترکشوری درسال 1389

2-    مدیربرترصنایع کشاورزی ایران درسال 1389

3-    تعاونی برتراستانی درسال 1390

4-    تعاونی موفق و برترشهرستان گناباد 1380 و 1390

5-    مشتری برترشرکت مرغ مادردیزباد درسال 1391  

6-    دریافت تندیس پنجمین جشنواره تعاونی برترکشور

7- دریافت تندیس ستاد بزرگداشت هفته تعاون 

8- منتخب مدیر عامل نمونه شهرستان گناباد1394

9- منتخب قهرمان تولید بخش کشاورزی 1394